DOI - 10.25045/jpis.v12.i1.11
Subject(s) - physics , stereochemistry , crystallography , theology , philosophy , chemistry
Məqalə təhsil mühitində sosial şəbəkələrin istifadəsinə dair beynəlxalq təcrübənin analizinə həsr olunmuşdur. Sosial şəbəkə saytlarının gündən-günə populyarlaşması və istifadəçilərin sayının sürətlə artması təhsil mühitində sosial şəbəkələrin rolunun tədqiq edilməsini zəruri edir. Gənclər arasında sosial şəbəkələrə marağın daha çox olması sosial şəbəkə saytlarının təhsil məqsədli istifadə olunması məsələsini aktuallaşdırır. Məqalədə sosial şəbəkələrin təhsildə istifadəsilə əlaqədar mövcud yanaşmalar müqayisəli təhlil olunmuş, sosial şəbəkələrin istifadə imkanları və perspektivləri göstərilmişdir. Sosial şəbəkələrin təhsil məqsədli istifadə modeli araşdırılmışdır. Azərbaycanda sosial şəbəkələrin təhsil mühitində istifadəsi ilə bağlı mövcud problemlər araşdırılmış, onların aradan qaldırılması üçün təkliflər verilmişdir. Gələcək tədqiqatlarda mövcud elektron təhsil platformalarının yenilənməsi və inkişafı üçün sosial şəbəkə əsaslı effekiv həll mexanizmlərinin işlənilməsi məsələlərinə baxılacaqdır.
The content you want is available to Zendy users.
Already have an account? Click here to sign in.